Vyberáme nábytok do spálne

admin3927
3490 Views

Spálňa je miesto, kde svoj deň začíname a kde ho aj končíme. Práve preto by mala byť miestom, v ktorom sa budeme cítiť dobre, miestom vhodným na odpočinok ale aj miestom, ktoré nám navodí hneď od rána správnu atmosféru (a je jedno či musíme vstávať skoro ráno, alebo si môžeme pospať až do obeda).

V spálni chceme mať svoje pohodlie a všetko čo potrebujeme hneď po ruke. Spálňa by mala byť funkčná, estetická a komfortná. Najväčším problémom týchto miestností je ich veľkosť, alebo skôr malosť. Potrebujete tam vtesnať potrebný nábytok.

Posteľ – je dominantným kusom nábytku v každej spálni. Mali by ste ju umiestniť tak, aby ste zvyšný nábytok mohli usporiadať okolo nej súmerne. Na boky nočné stolíky a na koniec postele, ak máte miesto, môžete dať otoman

Nočné stolíky – ich výhodou je, že ich máte hneď po ruke. Odkladáte na ne okuliare, knihu, hodinky,… sú výborným priestorom na umiestnenie lampy a v neposlednom rade, rozširujú možný ukladací priestor v spálni. Nočné stolíky nemusia ladiť s posteľou a zvyšným nábytkom v miestnosti. Môžu byť zaujímavým spestrením izby.

Skriňa – veľké skrine spôsobia, že Vaša spálňa bude pôsobiť ešte menšia ako je. Ak máte v dome – byte šatník, uložte si veci tam, ak nie tak si pri výbere skrín dajte záležať. Vstavané skrine sú síce veľké a dáte do nich všetko, ale Vaša izba bude pôsobiť dosť stiesnene. V tomto prípade je lepšie vybrať si posteľ s odkladacím priestorom, kde môžete uložiť veci, ktoré sa práve nenosia (v lete tam môžete uložiť zimné oblečenie a v zime letné). Takto Vám vždy zostane množstvo miesta v skrini na oblečenie.

Toaletný stolík – túto časť nábytku ocenia hlavne ženy. Mať kozmetiku hneď po ruke je snom mnohých dám. Dávajte ale pozor, aby boli všetky fľaštičky a krabičky poriadne zavreté. Spanie v miestnosti, v ktorej je cítiť množstvo kozmetických prípravkov nie je práve zdravé.

Komoda – je vhodný kus nábytku, ktorý okrem ďalšieho úložného priestoru môže  slúžiť aj ako toaletný stolík, prípadne stolík pod televízor. Komoda a skrine by mali mať rovnaký štýl, aby Vaša spálňa nepôsobila rušivo a chaoticky.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *