Výber kvalitnej postele

admin3927
4492 Views

Ak chceme mať spokojný život plný energie a dobrej nálady, tak potrebujeme zdravý spánok. Dôležitou súčasťou zdravého spánku je kvalitná posteľ. Možno niektorí z nás vnímame posteľ len ako kus nábytku, ale nie je tomu tak. Starostlivo vybraná posteľ nás môže zbaviť mnohých neduhov a zlého spánku a regenerovať naše fyzické aj psychické sily.

Je dôležité si uvedomiť, že posteľ si vyberáme na dlhý čas a nie je to len sezónna záležitosť. Pri kúpe postele treba brať do úvahy nielen jej vzhľad, ale najmä kvalitu matracu a roštu.

Ako a podľa čoho si teda máme vybrať správnu posteľ? Tu je niekoľko tipov a rád. Prvým atribútom pri výbere postele je jej materiál. Najčastejšie sú postele vyrobené z drevotriesky a plastových komponentov. Sú síce cenovo výhodné a pomerne lacné, ale nie kvalitné. Po čase sa rozpadajú a vŕzgajú. Takže by sme rozhodne nemali kupovať posteľ z tohto materiálu, ale radšej investovať do síce drahšej, ale kvalitnej postele. A takou je napr. drevená, kovová alebo čalúnená posteľ. Samozrejme, aj tieto postele majú svoje „muchy“, ako napr. drevená posteľ má vyššiu hmotnosť, kovová posteľ je drahšia a tiež môže občas vŕzgať, čalúnená posteľ sa niekedy ťažšie čistí. Ale výhody a plusy sú oveľa prínosnejšie, takže by sme sa mali obzerať po posteliach z kvalitného materiálu.

Ďalším atribútom je rozmer postele. Ak sme si už vybrali ten správny materiál, nezabúdajme, že dôležitá je aj veľkosť. Pohodlná posteľ musí byť dostatočne veľká a mať optimálnu dĺžku, v prípade manželskej postele sa odporúča 180 až 200 cm. Dôležitá je aj výška postele, aby sa nám do nej pohodlne líhalo a dobre z nej vstávalo. Štandardná výška postele je 45 – 50 cm.

Najlepšie je rozhodnúť sa pre posteľ, ktorej súčasťou je čelo a bočnice – je to vlastne rám postele, v ktorom sú uložené rošty a matrace. Čelo postele pôsobí esteticky, je dobrou pomôckou pri čítaní v posteli, môžeme sa oň pohodlne oprieť a vankúš vďaka nemu nepadá.

V neposlednom rade je dôležitá funkcia roštu pod matrac. Úlohou roštu je zabezpečiť pohodlie. Existujú dva typy roštov: lamelové a pevné. Niektoré lamelové sú polohovateľné, a tie sa skôr hodia pre starších ľudí. Najobľúbenejšie sú lamelové rošty, lebo príjemne pružia a zabezpečujú dobré odvetrávanie.

V súčasnosti nie je žiadnou novinkou možnosť výberu a nákupu nábytku cez internet. Už pominuli časy, keď sme chodili z obchodu do obchodu a zháňali ten najvýhodnejší a najlepší nábytok do nášho domova. Stálo nás to veľa času, nervov, energie a možno sme sa vrátili domov s „prázdnymi rukami“, lebo sa nám nič nepáčilo a nevybrali sme si žiaden tovar, ale sme stratili more času, ktorý sme mohli využiť inak.

Dnes sa už takto trápiť nemusíme. Čoraz viac ľudí siaha po nákupe potrebných vecí cez internet a patrí k tomu aj kúpa nábytku a zariadenia. Aké výhody nám ponúka nákup nábytku cez internet? Je ich hneď niekoľko!

Veľký výber tovaru, okamžité porovnanie cien s konkurenciou, časová neobmedzenosť, možnosť bezhotovostnej platby, úspora prostriedkov na cestovanie. To je len niekoľko dôvodov, prečo sa nakupovanie cez internet oplatí finančne aj časovo.

Aj tu môžu na nás striehnuť isté nebezpečenstvá a riziká spojené s online nákupom. Strach z  neznámeho alebo predošlé zlé skúsenosti možno eliminovať dodržiavaním niekoľkých jednoduchých pravidiel:

  • Odporúča sa overiť si kontakty e-shopu /adresa, IČO, telefón musia byť zverejnené na viditeľnom mieste/
  • Porovnávanie viacerých e-shopov pomocou internetového prehliadača – všímať si nielen ceny, ale aj služby a kvalitu jednotlivých obchodov
  • Podrobné informácie o obchodných podmienkach sú veľmi dôležité
  • Treba brať do úvahy aj recenzie iných zákazníkov

Ak sa nám podarí eliminovať potenciálne riziká, tak sa môžeme s radosťou a chuťou pustiť do internetového nakupovania.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *