Nebojte sa nákupu nábytku cez internet

admin3927
4951 Views

Asi každý z nás sa ocitol v situácii, keď nemal čas a nestíhal. Koľkokrát sme si hovorili, že potrebujeme niečo staré vymeniť za nové, trošku si zveľadiť a skrášliť svoj príbytok. Aj sme si povedali, že si nájdeme čas a pôjdeme sa popozerať po nejakom novom nábytku do obývačky, sedení do kuchyne, či vybrať si nejakú peknú pohodlnú posteľ alebo váľandu. No nakoniec sme sa k tomu akosi nedostali, lebo sme sa venovali buď pracovným povinnostiam alebo rodine.

A tak sme napokon našli riešenie a rozhodli sme sa pre výber a nákup nábytku cez internet. V dnešnej uponáhľanej, hektickej dobe je takáto možnosť veľmi dobrým pomocníkom a niekedy najjednoduchším riešením. Ale, samozrejme, ako všetko, má aj nákup cez internet svoje „pre“ a „proti“.

Najväčšou výhodou a kladom nákupu cez internet je určite fakt, že šetrí čas, ktorého nemáme navyše. Zároveň dáva priestor a možnosť rozmýšľať, vyberať z viacerých možností a ponúk. A v neposlednom rade poskytuje pohodlie domova- nemusím nikam chodiť, zapnem počítač, urobím si pohodlie a surfujem po nete. Výhodou je aj cena daného produktu – nižšia ako v kamennom obchode, to snáď vieme všetci. Ale v niektorých prípadoch nás môže odradiť príliš vysoká cena poštovného. No stále sa nám takýto spôsob nákupu oplatí, ak si porovnáme ceny produktu cez internet a cenu toho istého výrobku z kamenného obchodu, tak prečo váhať? Rozhodnutie je jasné!

Nákup cez internet má určite aj svoje úskalia. Jedným z nich je riziko, že kúpim „kočku v mechu“, a ak mi nebude výrobok správne fungovať, alebo nebudem s ním spokojný, môžem ho síce vrátiť, ale je to zdĺhavejší proces a zasa potrebujem čas na to, aby som mohol takúto situáciu riešiť. A dôležitým prvkom je aj fakt, o aký produkt či výrobok mám záujem. Tak napr., keď si cez internet kúpim knihu, o ktorú mám záujem, ale viem, že v kamennom obchode ju nekúpim, tak určite neváham a riešim to nákupom cez internet. Ale, ak sa rozhodnem investovať do finančne náročnejších a hodnotnejších produktov, ktoré mi majú poslúžiť niekoľko rokov, tak budem určite opatrnejší ohľadom nákupu cez internet.

K takýmto produktom patrí aj nábytok a zariadenie do domu či bytu. Asi mi dá každý za pravdu, že zariadenie nekupujeme každý rok, nevymieňame nábytok, stôl, stoličky, skrine, šatníky po krátkej dobe. Je to investícia na niekoľko rokov, a preto je výber toho správneho nábytku veľmi dôležitý. Internetové obchody nám dávajú aj túto možnosť – kúpu zariadenia cez internet. Určite to má niečo do seba a lákadlom sú rôzne akcie, zľavy, výpredaje, kupóny, atď. Tiež rozhoduje niekedy pre kupujúceho aj to, či ten internetový obchod je prepojený s kamenným obchodom a je možnosť tovar vidieť aj osobne, na „vlastné oči“ a potom si ho môžem objednať a kúpiť aj cez internet. Z vlastných skúseností viem, že mnohí ľudia sa riadia podľa týchto faktorov. Aj nábytok si môžem kúpiť cez internet, urobiť pár klikov na pc, vybrať, objednať, zaplatiť, nechať doviezť za nejaký poplatok a vyniesť až priamo do domácnosti. Už len rozbalím, poskladám a je to! Takto nejako to funguje, ak sa rozhodnem nakupovať cez internetový obchod. No stále treba mať na pamäti, že nie vždy môže mať táto moja kúpa nábytku cez internet taký jednoduchý ľahký priebeh. Môže sa stať, že po uzrení tovaru na vlastné oči, zaplačem, alebo ma pôjde rozhodiť od jedu, keď zistím, že moja skriňa či šatník sú v skutočnosti úplne inej farby, ako som si predstavoval, alebo videl na internetovej stránke obchodu. Možno mi nebudú sedieť rozmery, nebude sa mi páčiť tvar, bude sa mi zdať nábytok ťažký, nehovoriac o tom, že ošediviem, keď uvidím návod, ktorý bude pre mňa španielskou dedinou. Toto všetko sú riziká, ktoré mi reálne hrozia, ak nakúpim nábytok cez internet. Možno si zjednoduším nákup, ušetrím čas a niekoľko eur, možno budem mať radosť z  výhodného nákupu, vybavím si dovoz nábytku a budem so sebou spokojný.

Možné je všetko. Ak nevyskúšame, môžeme len teoretizovať o tom, aké by to bolo…každý si musí zvážiť sám. Všetky výhody aj nevýhody nákupu nábytku cez internet. Obe strany mince. Všetky klady aj zápory. Možnosti sú, len prísť na to, ktorá je tá správna pre nás. Ale, ak sa už rozhodnem oživiť svoj byt či dom – domov novým nábytkom a investovať do kvality, tak nebudem zbytočne riskovať. Ten čas si radšej nájdem vopred, ako by som ho stratil potom, ak nebudem spokojný s tovarom a budem musieť riešiť minimálne vrátenie produktu alebo jeho reklamáciu – to veru nikto za mňa nevyrieši! A nenadarmo sa hovorí, že čas sú peniaze. V tomto prípade to platí stopercentne.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *