Matrac

Ako vybrať správny matrac?

admin3927
4296 Views

Priemerný európan strávi v posteli približne jednu tretinu svojho života, či bude tento čas pre vás sladkým snom, alebo nočnou morou vo veľkej miere ovplyvňuje práve výber správneho matraca.

Nároky na matrac a materiál z ktorého je vyrobený sa u každého z nás rozchádzajú. Niet divu, len veľmi ťažko by sme hľadali dvoch ľudí s rovnakou váhou, výškou, zdravotnými ťažkosťami a spôsobom spánku. Práve tieto a mnohé iné faktory ovplyvňujú správny výber matraca a roštu ktorý je pre správnu funkciu postele taktiež veľmi dôležitý.

Na otázku aký matrac je najlepší existuje len jedna odpoveď – ten ktorý najlepšie vyhovuje vám a vašim požiadavkám. Radi spíte na boku, ste alergik, máte nadváhu to je len príklad parametrov ktoré musíte pri výbere vášho budúceho matraca zvážiť.

Najčastejšie zohľadňovaným parametrom pri výbere matraca je jeho tvrdosť. To či je matrac tvrdý alebo naopak, však nehovorí nič o jeho kvalite či vhodnosti pre daného človeka. Moderné materiály použité v penových matracoch umožňujú výrobcovi dosiahnuť požadované vlastnosti pri zachovaní rovnakých kvalitatívnych štandardov. Práve penové matrace sú v súčasnosti veľmi populárne, vďaka širokým možnostiam materiálov ako sú pamäťová či studená pena je možné dosiahnuť veľmi špecifické vlastnosti. Ohybnosť penových matracov tiež umožňuje takýto matrac polohovať pomocou nastaviteľného lamelového roštu. Pre správnu funkciu penového matraca je dôležité aby bol rošt tvorený jednotlivými lamelami ktoré sú pružné a dostatočne kompenzujú obmedzenú pružnosť peny. Renesanciu však prežívajú aj strunové matrace ktoré hlavne vo vrecúškovom prevedení bez problémov konkurujú penovým matracom. Struny v tomto type matracov sú uložené jednotlivo v uzatvorených vrecúškach. Práve vďaka nim patria moderné strunové matrace k najpohodlnejším a najodolnejším. Výhodou oproti penovým materiálom je taktiež lepšia priedušnosť, vďaka čomu môžeme takýto matrac použiť aj s iným ako lamelovým roštom.

Vybrať si ten správny matrac často nie je jednoduché. Ponuka je široká a množstvo materiálov dokáže zmiasť aj priemerne zdatného zákazníka. Okrem tradičného výberu v kamenných predajniach máme však vďaka internetu okrem neobmedzenej ponuky, taktiež možnosť využiť aplikácie ktoré nám na základe vložených údajov odporučia konkrétny produkt.

Nakoniec je to ale vždy o osobných požiadavkách a subjektívnom pocite, ten vám azda najlepšie odporučí aký matrac bude pre vás ten pravý.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *