Jadelna

Ako vybrať nábytok do jedálne

admin3927
1052 Views

Jedáleň je miesto, kde sa stretáva celá rodina. Po dlhom dni sa tak môže jednať o prvé spoločné rodinné stretnutie. Každý z nás má inú predstavu o ideálne podobe jedálne. Niektorí preferujú prírodne materiály, iní zase moderný nábytok s kovovými prvky a ďalší majú ľúbi ich kombináciu.

Pri vybavovanie jedálne sme však často limitovaní veľkostí izby, kde má nová jedáleň vzniknúť. Ďalej môžeme byť obmedzení aj štýlom ostatného nábytku v miestnosti. Na čo sa teda zamieriť, aby bola naša jedáleň dokonalá?

Čo sa týka priestoru musíme sa najprv rozhodnúť či bude jedáleň samostatnou miestnosťou nebo bude súčastí inej izby. Na druhú stranu je pravda, že malo kto má doma miesto na samostatnú jedáleň. Väčšinou je jedáleň súčastí kuchyne nebo obývačky. Najjednoduchším spôsobom, ako túto miestnosť od zvyšku priestoru opticky oddeliť, je napríklad inštalácia barového pultu a štýlových stoličiek. Ani bar ani stoličky pritom nemusí nutne ladiť s kuchynskou linkou. Naopak, kreativite sa medze nekladú. Pokojne vyskúšajte rôzne farebné varianty a interiér svojho bytu určite príjemne ozvláštnite.

Vyberáme stôl

Ak vám to dispozície bytu či domu dovolí, súčasťou vybavenia do jedálne by určite mal byť priestorný jedálenský stolOkrem toho je dobré sa už vopred zamyslieť nad tým, kde presne bude stôl v miestnosti stáť – v rohu? Uprostred miestnosti? – A koľko ľudí bude k stolu pravidelne sadať. Napríklad pre trojčlennú rodinu je totiž úplne zbytočné zhotovovať stôl obrovských rozmerov, ktorý nakoniec v miestnosti rovnako vyznie smutne a osamelo. Ak však mávate párkrát do roka väčší počet hostí je vhodné voliť rozkladací stôl.

A čo stoličky?

Keď už je reč o vybavenie do jedálne, radi by sme sa zastavili pri naozaj nevyhnutného doplnku k jedálenskému stolu. Áno, hádate správne, máme na mysli stoličky. Tie by mali byť v prvom rade pohodlné, a ak je to len trochu možné, mali by byť v rovnakom dizajne ako zvyšok nábytkových prvkov.

Veľkú pozornosť radíme venovať tiež vysokému operadlu pre chrbát. Aby bol váš komfort úplný, stolička by mala byť polstrovaná a mala by mať opierky na ruky.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *